Inkubator Kariery
Twojej Kariery!

News & Updates...
 
 
Tu honorujemy CKDR - fiolet
facebook inkubator kariery

Od czego zależy skuteczność dokumentów aplikacyjnych?


<<< wróć

...w głównej mierze od umiejętności odpowiedzenia na wszystkie oczekiwania pracodawcy przedstawione w ofercie pracy. Wiele firm poszukując nowego pracownika tworzy tzw. „opis stanowiska pracy”, zamieszczając w nim niezbędne cechy i kwalifikacje wymagane od idealnych kandydatów. Dotyczą one zarówno cech tzw. „twardych” np. posiadanie prawa jazdy jak i cech „miękkich” np. umiejętność pracy w zespole.
W liście motywacyjnym należy skupić się na opisie tych cech, których wymaga pracodawca. Jeżeli aplikujemy na stanowisko księgowej, nie ma sensu pisania o kreatywności, warto jednak podkreślić takie cechy jak zdolności analityczne, terminowość, dokładność czy odpowiedzialność.
Oczywiście nie wystarczy wymienić tych cech, trzeba jeszcze pracodawcy „udowodnić”, że je posiadamy, a to nie jest już takie proste.


Jak należy rozumieć wybrane „miękkie” cechy?

DOKŁADNOŚĆ – oznacza skrupulatność, precyzję w wykonywaniu zadań, dbałość o szczegóły. Wszystko co się robi jest tak samo ważne, w każda wykonywaną czynność angażujemy się na 100%.

TERMINOWOŚĆ – osoby terminowe niczego nie odkładają na później, zawsze dotrzymują ustalonych terminów, zarówno w życiu zawodowym jak i w prywatnym.  

ZDOLNOŚCI ANALITYCZNE – umiejętność analizowania danych i informacji, łączenia ich, dostrzeganie zależności między nimi i wyciąganie odpowiednich wniosków.
<<< wróć